Eric Lombrozo wyjaśnia, dlaczego Bitcoin nie jest przyszłością pieniędzy.

Eric Lombrozo wyjaśnia, dlaczego Bitcoin nie jest przyszłością pieniędzy.

Przewaga walut cyfrowych nad pieniędzmi fiat jest debatą, która prawie nigdy nie pozostawiła tego pierwszego na przegranej pozycji. Nawet miliarderzy, tacy jak Elon Musk, który jest właścicielem niewielkiego procentu krypto-walut i jeszcze nie w pełni wykorzystał krypto-waluty, zgadzają się, że Bitcoin wykonuje lepszą pracę jako magazyn wartości niż szeroko stosowana waluta papierowa. To z podobnych powodów jak to, że miliony osób zwróciło się do Bitcoin do przechowywania wartości, mimo że przepisy prawne są globalnym problemem.

Eric Lombrozo uważa, że dominacja Bitcoin Future jest tymczasowa
I podczas gdy Eric Lombrozo, założyciel wiodącego oprogramowania Ciphrex do obsługi kryptokurrency dla przedsiębiorstw, nie zajął jeszcze przeciwnego stanowiska, Lombrozo jest zdania, że najstarsza, najcenniejsza kryptokurrency nigdy nie stanie się powszechnie akceptowanym magazynem wartości.

Wyjaśniając na Twitterze, samozwańczy minimalista Bitcoin rozwinął swoje podejście, mówiąc, że globalne przyjęcie Bitcoina jest możliwe, ponieważ modeluje on jako bardziej satysfakcjonujący substytut w stosunku do obecnego systemu finansowego. Ale to nie będzie kontynuować aż do przyszłości, jak dalej wyjaśnił, że Bitcoin jest tylko tymczasowy bezpieczny dom, dopóki nie zostanie stworzony inny model finansowy.

Bitcoin nie jest przyszłością finansów. Jest to sposób na rezygnację z teraźniejszości finansów, aby kupić nam trochę czasu, aż dowiemy się, co należy umieścić na jego miejscu.

Lombrozo myśli podobnie również o wielu innych istniejących Blockchains, z kolejnym tweetem, w którym wspomniał, że Blockchains są również ucieczką od normy, a bardzo niewiele z nich spełnia normy.

Bitcoin nie jest przyszłością finansów. Jest to sposób na rezygnację z teraźniejszości finansów, aby kupić nam trochę czasu, aż dowiemy się, co należy umieścić na jego miejscu.

BTW, to samo odnosi się do wszystkich innych łańcuchów blokowych, ale niewiele z nich, jeśli którekolwiek z nich są nawet przydatne do rezygnacji z niczego.

Zobacz inne Tweety Erica Lombrozo

Bitcoin jako środek do celu
Nie byłby to pierwszy ani nawet ostatni raz, kiedy wspomina się o debacie na temat trwałości Bitcoina. Wielu ekspertów finansowych i czołowych przedsiębiorców uznało, że Bitcoin może być po prostu środkiem do celu, ale nie samym celem.

Z jednego punktu widzenia, szybkie przyjęcie Bitcoina pozwala na niezachwiane wątpliwości co do jego długotrwałego panowania. Od 2020 roku statystyki pokazują, że mamy dziesiątki milionów użytkowników Bitcoinów na świecie. Należy pamiętać, że liczba ta jest znacznie poniżej średniej, a mieszkańcy wielu hrabstw nie uzyskali jeszcze prawa nawet do posiadania Bitcoinu, a tym bardziej handlu.

Niezależnie od piwowarskiego zainteresowania wiodącą walutą cyfrową, inne stanowisko podkreśla wiele barier, z których wszystkie wpływają na szybkość, z jaką Bitcoin jest przyjmowany.

Regulacja dla jednego z nich jest długoterminowym problemem nękającym krypto-przestrzeń. Wiodące giełdy są zmuszone do zamknięcia i opuszczenia wielu krajów ze względu na wytyczne regulacyjne, niestabilność Bitcoina z drugiej strony przyniosła ostrą krytykę dotyczącą jego paliwa.

Innym słynnym twierdzeniem jest to, że Bitcoin może zostać zastąpiony przez wspierane przez rząd waluty cyfrowe, które w chwili sporządzania niniejszego dokumentu zostały już wdrożone w niektórych krajach.

Wśród wielu założeń warto zauważyć, że Bitcoin wciąż znajduje się w początkowej fazie rozwoju. A faza jego ewolucji prawdopodobnie będzie trwała przez długi okres czasu. Więc to, czy Bitcoin stanie się przyszłością pieniędzy, czy też nie, jest kwestią, która będzie wymagała od Bitcoina ewolucji poprzez jego wiele form.