Fundusze emerytalne Ustawianie się do zarządu Bitcoin Bandwagon, Powiedz, że masz informacje wewnętrzne

Amerykański gigant w dziedzinie inwestycji w aktywa cyfrowe

Amerykański gigant w dziedzinie inwestycji w aktywa cyfrowe, Grayscale, zasugerował, że na pokładzie kryptońskiego pociągu z sosem, o czym przekonuje się coraz większa liczba specjalistów z branży finansowej.

Nowy prezes firmy, Michael Sonnenshein, powiedział per Bloomberg,

„Zaczęliśmy dostrzegać uczestnictwo nie tylko w segmencie funduszy hedgingowych […], ale ostatnio w innych instytucjach, emeryturach i dotacjach. Wielkości alokacji, które dokonują, również szybko rosną.“

Grayscale twierdzi, że ma ponad 3% światowej podaży bitcoin (BTC), a Sonnenshein wyjaśnił, że 10 funduszy spółki zarządza obecnie 25 mld USD w aktywach, wzrost z 2 mld USD rok temu, powiedział.

Zamierza również podwoić zatrudnienie 24 pracowników, przejść na nowy marketing „wprowadzić pół tuzina nowych produktów“ w tym roku, dodał prezes.

Komentarze Sonnenshein’a są gorące w stosunku do prognozy z zeszłego miesiąca od strategów JPMorgan, nowego suprema w skali szarości, byłego pracownika.

Po tym, jak amerykańska firma Massachusetts Mutual Life Insurance (MassMutual) ogłosiła, że kupi Bitcoin Revolution o wartości 100 mln USD, aby dodać go do swojego funduszu inwestycyjnego, napisali eksperci JPMorgan,

„Widać potencjalne zapotrzebowanie, które może pojawić się w nadchodzących latach, gdy inne firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne pójdą za przykładem MassMutual“.

I nie brakuje wsparcia dla tych roszczeń

W listopadzie 2020 r. prezes kryptońskiego funduszu inwestycyjnego Three Arrows Capital Su Zhu z entuzjazmem stwierdził, że „jeśli emerytury zaczną się wycofywać z przynoszącego zerowe lub ujemne dochody globalnego rynku obligacji państwowych, aby kupić BTC, będzie to prawdziwy zalew kapitału“.

Bardziej konserwatywną opinię wyraził jednak Frank Spiteri, dyrektor ds. dochodów w CoinShares, który w październiku stwierdził, że operatorzy emerytalni nadal grają bezpiecznie.

Spiteri napisał,

„W naszych zaangażowaniach widzimy zainteresowanie i udział każdego segmentu inwestorów, oprócz emerytur i państwowych funduszy majątkowych.“

Ale wielu twierdziło, że jeśli chodzi o fundusze emerytalne i inwestycje w BTC, jest to tylko kwestia czasu, zanim zarządzający spieszą się do krypty.

W maju ubiegłego roku Nick Prince, analityk strategii finansowej w kryptońskiej giełdzie Gigant Coinbase, wyjaśnił, że „rozsądnie jest oczekiwać, że fundusze emerytalne będą inwestować w tę klasę aktywów w sposób sensowny“, zanim banki, firmy ubezpieczeniowe i państwowe fundusze majątkowe dokonają swoich posunięć, choć przewidział, że biura rodzinne i fundusze kapitałowe przejdą do kryptońskiej giełdy przed zarządzającymi funduszami emerytalnymi.

Tymczasem partner Castle Island Ventures, Matthew Walsh, przewidział, że amerykański fundusz emerytalny ogłosi publicznie stanowisko Bitcoin’a przed 2021 rokiem.

A Christopher Wood, Global Head of Equity Strategy w amerykańskim banku inwestycyjnym Jefferies, podobno obcinał rezerwy złota na rzecz bitcoinów w swoim długoletnim globalnym portfelu dla zdominowanych przez USD funduszy emerytalnych.

W momencie pisania (10:09 UTC), BTC handluje na 39.527 USD i jest o prawie 6% w ciągu dnia i 35% w ciągu tygodnia. Wczoraj po raz pierwszy uderzył w 40.000 USD.