Handlowiec Uniswap wydaje $9,500 na opłaty za transakcję na 120$.

„Zniszczyłem swoje życie“: Handlowiec Uniswap wydaje $9,500 na opłaty za transakcję na 120$.

Zniecierpliwiony inwestor Uniswap przypadkowo zapłacił ponad 23 ether, aby przeprowadzić transakcję za 120 dolarów na zdecentralizowanej giełdzie.

Niezdarny inwestor twierdzi, że „zniszczył“ sobie życie po nieumyślnym zapłaceniu $9,500 w opłatach za transakcję $120 na zdecentralizowanej giełdzie (DEX) Uniswap.

5 listopada, użytkownik Reddit ‚ProudBitcoiner‘ zamieścił, że przypadkowo zapłacił 23.5172 ether (ETH) za pojedynczą transakcję po uzyskaniu „Limitu gazu“ i „Ceny gazu“ Bitcoin Up pól wejściowych pomylonych w portfelu MetaMask.

„Metamask nie wypełnił pola „Limit gazu“ odpowiednią kwotą w mojej poprzedniej transakcji i transakcja ta zakończyła się niepowodzeniem, więc postanowiłem zmienić ją ręcznie w następnej transakcji […], ale zamiast wpisać 200.000 w polu „Limit gazu“, napisałem to w polu „Cena gazu“, więc zapłaciłem 200.000 GWEI za tę transakcję i zniszczyłem swoje życie“.

Uniswap jest wymianą non-custodialną na żetony ERC-20, co oznacza, że transakcje są realizowane bezpośrednio z portfela użytkownika – co pozwala mu na ręczne ustawienie cen gazu, które jest gotów zapłacić za transakcję.

Użytkownik zauważył, że niedawno pobrał MetaMask w wersji 8.1.2 i nie napotkał wcześniej problemów z populacją pola Limit gazu

Redaktor „Mcgillby“ zasugerował, aby MetaMask wprowadził zabezpieczenia zmuszające użytkowników do potwierdzenia transakcji, gdy wprowadzona cena gazu znacznie przekroczy szacowaną cenę obliczoną z portfela:

„Myślisz, że będą mieli jakieś ostrzeżenie, jak „Przekroczysz o znaczną kwotę potrzebną do uwzględnienia w następnym bloku“ i każą ci potwierdzić. Metamask oblicza już automatycznie zalecaną cenę gazu, więc nie widzę powodu, dla którego nie może mieć dodatkowego potwierdzenia, jeśli ktoś przekroczy zalecaną cenę gazu o dużą marżę.

W czerwcu Cointelegraph poinformował o dwóch tajemniczych transakcjach, że każda z nich wydała 2,6 miliona dolarów na opłaty za transfer eteru o wartości około 130 dolarów. Analitycy zaoferowali różne wyjaśnienia dla tych transakcji, w tym potencjalny błąd w bocie do prania brudnych pieniędzy, zemsta na byłym pracowniku lub zwykły błąd człowieka.